Termelésirányítási rendszer (PPS szoftver)
Mi is pontosan a termelésirányítási szoftver?
A termelésirányító rendszereket, másnéven PPS (Production Planning System) programokat a termeléstervezés, a gyártási folyamatok, a készletezés és a logisztikai feladatok menedzselésére használják.
Az Acterra olyan integrált vállalatirányítási szoftverek bevezetését tűzte ki céljául, melyekkel eredményesen vezényelhetők le a termelési műveletek is. Az SAP alapú programokban egységesül a vállalat összes tevékenysége: az adatbázis felépítésnek köszönhetően számos különböző forrásból ingerálhatók az adatok akár valósidőben is. Így valósulhat meg, hogy a termelésirányítási folyamat a szükségletszámítástól egészen a készáru raktározásáig könnyedén nyomon követhető.

Valódi megoldások vállalatirányításban: kérjen segítséget az Acterra szakembereitől!

Milyen előnyökre tehet szert termelésirányítási rendszer bevezetésével?
- Optimalizálhatja készleteit: egy jól bevezetett termelésirányítási rendszer használatával nem keletkeznek hirtelen készletkimaradások és felesleges termékek sem gyűlnek fel raktárban. Előre kiszámítható a szükséges alapanyag és termékmennyiség, mely nagyban hozzájárul a felesleges készletállományok felszámolásához.
- Megalapozott termelésirányítási döntéseket hozhat: a valós idejű adatok megtekintésével sokkal magabiztosabban hozhat meg fontos döntéseket, melyek a gyártási tevékenységre is hatással lesznek.
- Kézben tarthatja a termelési műveletek: az esedékes gyártási feladatokat napi, heti és havi szinten ütemezheti (PPS One). Diagramokon és elemzéseken keresztül követheti nyomon stratégiája eredményességét.
- Élőmunka felhasználás optimalizálása: a megfelelő dolgozói létszám biztosítása elengedhetetlen a zavartalan gyártás lebonyolításához. A dolgozói ráfordítások követésével pontos utókalkuláció végezhető, finomíthatók a normaidők, tervezhetőbbé tehetők a műszakbeosztások.
- Növelheti forgalmát: a termeléssel összehangolt logisztika gyorsabb szállítást eredményez. A vásárlóknak fontos a pontos szállítás, ezért nő a valószínűsége, hogy megrendelői legközelebb is Önt választják majd, a kevésbé hatékony versenytársakkal szemben.
- Korán felismerheti a termelési folyamat buktatóit: az előállítási képesség teljeskörű áttekintésével jelentősen csökkenthetők a veszteséges termelési műveletek.
- Időt és költségeket spórolhat: a jól megszervezett termelési folyamatok hatására minimálisra redukálhatók az üresjáratok A készletgazdálkodás optimalizálásával csökkennek a beszerzési költségek és megszűnnek a kiugró értékek a vállalati cashflow-ban.

A termelésirányítási rendszerek működése
A vállalatok úgy tudják a jelenlegi és a jövőbeli vásárlói igényeket a leghatékonyabban kiszolgálni, ha ellenőrzés alatt tartják a megvásárolt nyersanyagokat és megtervezik azok felhasználását. Könnyen előfordulhat, hogy anyagszükséglet tervező rendszer (MRP) nélkül a manuális számítások pontatlanok lesznek. A rossz termelésirányítási döntések pedig jelentős veszteségeket okozhatnak:
- Ha a vállalat nem szerez be elég alapanyagot a gyártáshoz, akkor már az első szakaszban elcsúszik a termelés és nem lehet időben teljesíteni a megrendelői igényeket.
- Ha túl sok alapanyag halmozódik fel, a raktárak kapacitásai megtelnek és felesleges kiadásokat kell elkönyvelni idő előtt. Különösen nagy károk keletkeznek, ha az alapanyag szavatossági ideje véges.
- A termelés időtartamának kiszámításában is megeshetnek tévedések: ha a gyártás nem kezdődik el pontosan, akkor végső soron az eladási folyamatok kerülhetnek veszélybe.
Az Acterra International által forgalmazott SAP Business One rendszerével ezek a problémák megelőzhetők.


Milyen kérdésekre ad választ egy termelésirányítási rendszer?
- Milyen termékek gyártására van szükség?
- Milyen termékek fognak hamarosan elfogyni?
- A változó megrendelői igények kiszolgálása érdekében hogyan kell módosítani a termelési terveken?
- Mikorra kell a gyártást elkezdeni, hogy időben elkészüljön a késztermék?
- Milyen folyamatok élveznek prioritást?
- Milyen szállítási alternatívával lehet a vásárlókat a leggyorsabban kiszolgálni?
Kiknek ajánljuk termelésirányítási szoftver megoldásokat?
- Azoknak a cégeknek, akik integrált vállalatirányítási programban akarják átlátni folyamataikat a termelésirányításon át egészen az erőforrástervezésig.
- Olyan vállalatoknak, akiknek külön helyszínen zajlanak a gyártási, értékesítési és logisztikai tevékenységeik, ezért egy átfogó szoftver segítségével szeretnék az információhalmazokat egységesíteni.
- Azoknak a vállalatvezetőknek, akiknek fontos, hogy a program saját vállalkozásuk egyedi paramétereihez legyen igazítva.
- Azoknak a vállalkozásoknak, akik a piac előtt akarnak járni és nyitottak az innovációra.
- A vállalat- és termelésirányítási program használata nem igényel különösebb informatikai tudást, így azoknak is bátran ajánljuk, akik nem érzik erősségüknek a számítógépes szoftvereket.
A termelésirányító rendszerek integrálásáról további tájékoztatást nyújtanak munkatársaink. Kérjen egyedi ajánlatot termelés- és vállalatirányítási megoldásunkról űrlapunk kitöltésével!

Zsila Zsolt
Tanácsadó
Érdeklődik vállalatirányítási megoldásaink iránt?
Ismerje meg szolgáltatásainkat egy ingyenes konzultáció során!